Claus Neuffer nowym Członkiem Zarządu ds. techniki i zrównoważonego rozwoju

Od 1 stycznia 2024 r. Claus Neuffer będzie odpowiedzialny, jako Członek Zarządu, za obszary technologii i zrównoważonego rozwoju w firmie Schattdecor, specjalizującej się w powierzchniach dekoracyjnych. Zastąpi on Rolanda Heegera, który wcześniej przez 18 lat był odpowiedzialny za obszar techniki w całej grupie przedsiębiorstw. Wraz z osobą Clausa Neuffer tematyka zrównoważonego rozwoju wchodzi w bezpośredni zakres działań Zarządu. Obszar IT trafia natomiast do resortu finansowego – do dr. Dericka Beitel, dyrektora finansowego.

Claus Neuffer pracuje w Schattdecor od 2000 roku i wnosi na nowe stanowisko kilkadziesiąt lat doświadczenia. Jego ścieżka kariery charakteryzuje się długimi pobytami za granicą w lokalizacjach Schattdecor, takich jak Brazylia, gdzie wielokrotnie wykazał się znajomością rynków i lokalnych uwarunkowań.

Brał czynny udział w rozbudowie grupy i był współodpowiedzialny za budowę nowych lokalizacji w Rosji, Chinach, Polsce i Brazylii. Od 2004 do 2010 roku był dyrektorem zarządzającym w Brazylii. Po dziesięciu latach spędzonych za granicą wrócił do Thansau, gdzie wraz ze swoim zespołem był odpowiedzialny za projekty techniczne i inwestycje w ramach grupy Schattdecor –na stanowisku Dyrektora ds. techniki.

Na swoim nowym stanowisku chciałby przede wszystkim skoncentrować się na technologii i zrównoważonym rozwoju w grupie oraz wspierać je za pomocą właściwej wizji strategicznej. Rozszerzenie działań Zarządu o tematykę zrównoważonego rozwoju podkreśla wagę tego zagadnienia dla eksperta ds. powierzchni dekoracyjnych jakim jest Schattdecor. Przedsiębiorstwo, jako firma produkcyjna, bazuje na wypełnianiu najwyższych standardów środowiskowych i na innowacjach technologicznych w obszarze działań produkcyjnych i biznesowych.