Budowa nowej fabryki mebli tapicerowanych Classic Sofa w Lidzbarku Welskim

18 lipca o godzinie 13:00 w Lidzbarku Welskim miało miejsce Uroczyste Wkopanie Łopaty pod budowę nowej fabryki Grupy Meblowej Szynaka – zakładu Classic Sofa, specjalizującego się w produkcji mebli tapicerowanych. Inwestycja realizowana na obszarze Warmińsko Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej to nie tylko kolejny ważny etap w rozwoju Grupy Meblowej Szynaka, ale historyczna chwila dla mieszkańców Lidzbarka, całego powiatu działdowskiego i okolicznych miejscowości. Na powierzchni ponad 5,5 ha realizowana jest nowoczesna inwestycja za ponad 20 mln złotych. Pierwsza faza zakłada budowę pełnej infrastruktury zakładu, hali produkcyjnej i części socjalnej o powierzchni ponad 5 tys m2 oraz powierzchni biurowej 500 m2. Docelowo łączna powierzchnia nowej fabryki wyniesie ponad 20 tys m2. Wyposażona w maszyny i technologie najnowszej generacji firma docelowo ma zatrudniać od 400 do nawet 500 osób! Otwarcie fabryki zostało zaplanowane na przełomie bieżącego roku.


– Od ponad 60 lat konsekwentnie realizujemy naszą strategię biznesową, która w dużej mierze opiera się na umiejętności dostosowywania się do zmian i wyzwań, które stawiają przed nami rynek i światowi kontrahenci. Dzięki odważnemu podejmowaniu i realizacji kolejnych celów Grupa Meblowa Szynaka nieustannie się rozwija, a postęp ten jest nie tylko powodem do dumy, ale jednocześnie determinuje nas do realizacji kolejnych przedsięwzięć. Jednym z nich jest budowa fabryki mebli tapicerowanych Classic Sofa. Jesteśmy unikatową firmą w skali świata i traktujemy nową inwestycję jako kolejne wyzwanie. Stale inwestujemy i nie zatrzymujemy się nawet na chwilę w rozwoju tak by nie tylko nadążać za zmianami i oczekiwaniami klientów, lecz by je stanowczo wyprzedzać.

Kluczowe jest dla nas określenie priorytetów i konsekwentna ich realizacja. Dziś nie konkuruje się ceną ale głównie jakością, terminowością, reaktywnością i elastycznością. Posiadając szeroką ofertę produktową, rozszerzoną teraz o meble tapicerowane możemy oferować klientom innowacyjne technologicznie produkty o wysokiej jakości przy zachowaniu optymalnych kosztów. Rozwijając się wychodzimy z założenia, że sukcesu nigdy nie osiąga się raz na zawsze, trzeba o niego zabiegać i pielęgnować. Bycie liderem to ciągły, niezwykle wymagający proces nieustannego rozwoju, poszerzania oferty produktowej i inwestowania w najbardziej nowatorskie rozwiązania technologiczne. Nasze założenie jest takie, by Lidzbark stał się dla nas główną siedzibą i głównym zakładem, gdzie będzie realizowana produkcja mebli tapicerowanych. Ambicje są duże, mamy ciekawe pomysły i niezbędne kompetencje, aby je realizować. Dziś Warmia i Mazury to wysoki stopień bezrobocia, jednak tam, gdzie zlokalizowane są zakłady Grupy Szynaka to bezrobocie sięga tylko 3 – 4 procent. Okazuje się, że już zaczyna nam brakować solidnych pracowników. Kto ma chęci i ambicje aby się rozwijać i chce pracować w naszych zakładach znajdzie stabilne i bezpieczne miejsca pracy.

Podobnie jest i będzie w Lidzbarku bo firma Classic Sofa już funkcjonuje i produkuje meble tapicerowane, na razie w dzierżawionych halach. Chcemy to kilkunasto-procentowe bezrobocie w Lidzbarku zlikwidować, lub chociaż doprowadzić do tych 3 – 4 procent, które są w innych miastach. W perspektywie zatrudnimy od 400 do 500 pracowników i zakład Classic Sofa będzie należał do jednych z czołowych zakładów produkujących meble tapicerowane w Polsce i na świecie. Nasza ugruntowana pozycja na rynku międzynarodowym i współpraca z globalnymi partnerami daje nowo otwartej firmie gwarancję stabilności i ciągłego rozwoju – powiedział Jan Szynaka – Prezes Grupy Meblowej Szynaka.