Bateria tworzy wnętrze

Kiedy myślimy o remoncie naszego wnętrza, pierwszym krokiem jest koncepcja, a później projekt. Rozpoczynamy oczywiście od ustalenia charakteru i ogólnego klimatu wnętrza. Wybieramy pomiędzy stylem tradycyjnym, minimalistycznym, rustykalnym lub retro. Rozwiązań jest tyle, ilu właścicieli. Planując urządzanie kuchni i łazienki, zwykle rozpoczynamy od wyboru szafek, blatów, płytek ceramicznych, na koniec zostawiając armaturę i baterie. Tymczasem przecież to one stanowią kluczowy punkt obu pomieszczeń, stając się głównymi elementami, na które zwracamy uwagę w danym wnętrzu. Dlaczego urządzanie kuchni i łazienki warto zacząć od baterii, odpowiada marka Laveo.

Życie wokół zlewozmywaka
Wybierając elementy wystroju kuchni, skupiamy się na szafkach i szufladach, które pomieścić mają całą  zastawę, sztućce, wszystkie garnki, roboty kuchenne czy blendery. Wiele uwagi przywiązujemy do blatu roboczego, coraz częściej umieszczonego na wyspie na środku kuchni. To tam odbywa się prawie całe życie kuchenne. Prawie, bo drugą niezwykle ważną strefą kuchni jest strefa mokra, czy inaczej zmywania, w której obowiązkowym punktem jest funkcjonalny zlewozmywak i bateria. Dlatego też urządzanie kuchni warto zacząć od wyboru idealnego zlewozmywaka, który pasuje do charakteru wnętrza, ale przede wszystkim jest praktyczny i wygodny. Dzięki temu stworzymy prawdziwie komfortowe miejsce pracy kuchennej, a zmywanie naczyń przestanie być przykrym obowiązkiem. Marki, takie, jak Laveo proponują szeroką gamę zlewozmywaków granitowych, dzięki którym każdy będzie mógł wybrać wielkość, kształt, liczbę komór czy kolor idealnie dopasowany do wymarzonej kuchni. Równie ważnym elementem podczas projektowania mokrej strefy jest wybór odpowiedniej baterii. Zadbajmy o to, aby była ona nie tylko piękna, ale też praktyczna. Dzięki temu stworzymy miejsce godne najlepszego szefa kuchni.

Śpiewająco pod prysznicem
Urządzając nową łazienkę, rozpoczynamy zwykle od wyboru płytek ceramicznych. To one kierunkują wygląd wnętrza. Następnie wanna lub kabina prysznicowa, toaleta, umywalka, a na szarym końcu bateria. A przecież to ona jest w centrum niemal wszystkich czynności jakie wykonujemy w tym wnętrzu. Kiedy myjemy ręce, włosy, zęby, golimy się, bądź po prostu opłukujemy twarz,  przygotowując się na kolejny dzień. Kiedy rano w pośpiechu bierzemy szybki prysznic lub po pracy długą, gorącą kąpiel w wannie, wtedy wciąż patrzymy na baterie i panele prysznicowe. To one decydują o naszym komforcie – zwłaszcza, jeśli wybieramy takie, które posiadają lekki, ceramiczny przełącznik, umożliwiający łatwiejszą zmianę strumienia lub też termostatyczną, ergonomiczną i bezpieczną, co jest wyjątkowo ważne zwłaszcza dla rodzin z dziećmi.  Bateria umywalkowa,  prysznicowa czy wannowa decydują także o charakterze naszej łazienki. Dzieje się tak kiedy na przykład zdecydujemy się przełamać minimalistyczne wnętrze bateriami w stylu retro. Szeroki wachlarz możliwości w wyborze zarówno baterii umywalkowych, wannowych, jak i paneli czy systemów prysznicowych, jakie dają obecnie marki, takie, jak Laveo pozwala stworzyć wnętrze w każdym stylu, dopasowane do baterii, nie odwrotnie.

Projektując kuchnię czy łazienkę warto zacząć od wyboru baterii i armatury. Dobrze dobrane mogą bowiem zdeterminować wystrój danego wnętrza, a poza tym, że będą doskonale wyglądać, dadzą nam też komfort pracy i użytkowania.

Dodatkowe informacje:

Laveo to polska marka produktów wyposażenia wnętrz stworzona z myślą o tych, którzy cenią sprawdzoną jakość i nowoczesny design. Powstała w 2009 roku. W asortymencie marki dostępne są: baterie łazienkowe, natryski, baterie zlewozmywakowe, zlewozmywaki granitowe, okapy. Producent oferuje także akcesoria łazienkowe i kuchenne.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.laveo.pl